גישת להקשיב ללב

גישת ריפוי ייחודית ודרך חיים חסרת מאמץ המאפשרת פריחה ומימוש עצמי בכל תחומי החיים, בקלות, בפשטות, וברכות.

הגישה מלמדת כיצד יכולים כל דפוסי האישיות הגורמים סבל להרפא ולהשתחרר ביעילות ובאופן טבעי מעצמם, ללא כל צורך במאמץ או מאבק בעצמנו.

בין השאר מחברת הגישה בצורה ישירה ואמיתית למרחב פנימי של אהבה, משמעות, קבלה עצמית ללא תנאי, תחושת ביטחון וחופש, ונותנת כלים יעילים ועוצמתיים, אך יחד עם זאת פשוטים לחלוטין, להתמודדות עם מצבים ורגשות קשים כגון חרדה, דיכאון, תקיעות, בדידות וכו׳, חושפת אותם כפתח אמיתי לריפוי, שיחרור וצמיחה חסרת מאמץ, ומאפשרת לקבל בהירות עמוקה לגבי קשיים ושאלות ביום יום.

העבודה המעשית בפגישות עם עמיחי כוללת את כל הכלים של גישת ״להקשיב ללב״ ומשלבת בתוכה באופן אינטגראלי גם את הכלים והעקרונות של גישת ״תקשורת מקרבת״ (NVC) ושל גישת הפסיכותרפיה ממוקדת הגוף היחודית והעוצמתית הנקראת "Core Energetics", אותן למד בארץ ובחו״ל.

 

רוצה להבין יותר לעומק ובפועל את צורת המחשבה של גישת ״להקשיב ללב״?

הנה כמה דוגמאות מהעקרונות והכלים המעשיים הבסיסיים של הגישה:

אחד העקרונות הבסיסיים, אחת המתנות וגם המטרות של גישת ״להקשיב ללב״ היא שיחרור משיפוט עצמי המאפשר בתורו ריפוי אמיתי ועמוק – אבל *לא* דרך ניסיון לשנות או להפטר מהשיפוט (או מכל דפוס אחר), אלא דרך הבנה אוהבת. כזאת שממיסה אותו. מייד אסביר איך.

קודם כל *חשוב* להבין: בגישה הזאת (וזאת גם הייחודיות שלה) ממש *לא*מנסים לאהוב או לקבל שום דפוס אלא פשוט – שואלים ״איך הדפוס הזה *כבר* אוהב אותי?״, שואלים ונותנים לתשובה לבוא. ומה שקורה ברגע שמגלים איך הדפוס אוהב אותנו הוא: שגם אנחנו אוהבים אותו, אוטומטית.

מתוך ההבנה והאהבה הדפוס עובר טרנספורמציה עמוקה, בדיוק כמו כל ילד שעובר טרנספורמציה עמוקה ברגע שהוא מרגיש שאוהבים אותו *באמת*.

מה שמוביל לעיקרון הבא של הגישה שנקרא ״הזנה עקיפה והזנה ישירה״:

העיקרון הזה אומר כך: בשורש כל הדפוסים יש צורך המבקש מענה (והדפוסים מנסים לענות על הצרכים),ובשורש כל הצרכים יש צורך אחד שורשי שכל אדם באשר הוא צריך והוא – אהבה, אבל עדיף לקרוא לו "אנרגיית חיים" במקום אהבה כדי לא ליצור בילבול עם רעיונות אחרים לגבי אהבה. כולנו צריכים את זה, אפילו יותר מאוויר לנשימה.

כשאנחנו לא מחוברים ישירות למקור האהבה או אנרגיית החיים אנחנו מוצאים לנו מקורות חלופיים, וכך מתחילים להיווצר כל דפוסי ההישרדות (הגנה) של הגוף-נפש. כל הדפוסים האלה נוצרים, מתוך חוכמה וחמלה עצומות כלפינו, על מנת לספק לנו *בעקיפין* הזנה של אהבה, כאשר אין בנמצא הזנה *ישירה*, כדי לסייע לנו לשרוד.

התמוססות השיפוט העצמי או לידת האהבה העצמית אשר הגישה מאפשרת, הינם למעשה גם הלידה של דפוס חדש בתוכנו, דפוס אשר מזין *ישירות*. וכאשר יש הזנה ישירה, הגוף-נפש משחרר בעצמו את דפוס ההזנה *העקיפה*. באופן טבעי, משום שאין לו בו עוד צורך.

זה בדיוק כמו שילד הנותר ללא הורים שידאגו לו נאלץ באופן טבעי למצוא דרך לשרוד, למשל על ידי גניבה של אוכל (וטוב שעשה כך, כי כך שרד), יפסיק (באופן טבעי) לגנוב אוכל ברגע שיקבל מזון טוב ובשפע. פשוט כי לא יהיה לו בזה צורך יותר וכי לא ״ישתלם״ לו יותר לגנוב כאשר יש לו כל כך הרבה אוכל בשפע.

מה שמוביל לעיקרון הבא של הגישה שאומר: ״אם זה קיים – יש בזה צורך״. העיקרון הזה שונה מאוד מהרעיון המוכר שאומר שיש כזה דבר ״דפוס שלא משרת יותר״.

בגישה הזאת ההבנה היא שכל הדפוסים משרתים (זאת אומרת, מנסים לענות על הצרכים הרבים של הגוף-נפש) בדרכם, ושהם ראויים להבנה ואהבה, ושהאהבה הזאת מפתחת את הדפוסים לכאלה שמשרתים אפילו *יותר*.

האהבה הזאת היא כמו שמש, והדפוסים הם כמו פרחים. היא גורמת להם לצמוח, להתפתח, להפתח ולפרוח – באופן טבעי ובלי מאבק או מאמץ.

וכן, נכון, אולי ברגע הבא כבר לא יהיה צורך בדפוס קיים כלשהו (כי יתפתח דפוס חדש של הזנה ישירה)אבל ברגע זה, אם הדפוס עדיין קיים, יש בו עדיין צורך. ואיך יודעים אם דפוס *באמת* לא משרת יותר? זה פשוט: במקרה כזה הוא פשוט נושר, באופן טבעי, מעצמו. ללא מאבק.

אני רוצה להבהיר ולהסביר עכשיו אפילו עוד את העיקרון או הכלי הכל כך מהותי בגישה הזאת שנקרא ״איך הדפוס הזה *כבר* אוהב אותי?״:

זה בלתי אפשרי לאהוב או לקבל משהו שאני מאמין בטעות שפוגע בי או פועל נגדי בדרך כלשהי, למה בכלל שארצה לקבל או לאהוב כזה דבר?

טוב שאנחנו לא מקבלים או אוהבים דברים שפוגעים בנו. כך צריך להיות.
אפשר לאהוב רק את מה שאוהב אותנו, את מה שפועל בעדנו, באופן טבעי.

וכאן נכנס העקרון הבא שנקרא: ״ראייה בהירה״. הוא עקרון בסיסי וחשוב בגישה הזאת, והוא אומר כך: ״זאת לא באמת ראייה עד שזאת לא באמת אהבה״.

אי אפשר שלא לאהוב כאשר רואים את הלב (של הדפוס, של האחר, שלנו), ואם לא אוהבים סימן שעדייןלא רואים (וזה ממש בסדר כמובן).

זאת אומרת, עדיין לא רואים *באמת* את הלב (של הדפוס, של האדם, שלנו עצמנו, וכו׳). העיקרון הזה הוא כמו מצפן עבורי, תמיד. מצפן שאומר לי האם ראיתי עמוק מספיק או שיש עוד אפשרות להעמיק את הראייה.

לסיום, בואו נדבר רגע על האפקט של התמוססות השיפוט העצמי:

לא רק שההמסה הזאת מרגישה בפני עצמה כהקלה *עצומה* אלא שיש לה גם השפעה רבת רבדים על הגוף-נפש. היא מאפשרת לתהליכי ריפוי עמוקים ועדינים ביותר להתחיל להתרחש, כולל תהליכי ריפוי טבעיים של טראומה.

התמוססות השיפוט העצמי היא בעצם ההפסקה הטבעית של הניסיון (הכל כך אוהב בבסיסו) לשנות את עצמנו, וזה, למעשה… השינוי הגדול ביותר. האפקט הוא טרנספורמציה אמיתית, כזאת שהולכת ומעמיקה, כזאת שהולכת ומתרחבת עוד ועוד ככל שעובר הזמן.

יש כמובן עוד עקרונות או כלים מאוד חשובים ומועילים שבא לי לחלוק אתכם אבל נראה לי שהפוסט הזה כבר ארוך מספיק 🙂

ורק כדי להשלים את העיקרון האחרון, הנה הסיכום שלו:

lehkashiv-lalev


לתאום פגישת הדרכה וליווי פרטנית או זוגית עם עמיחי:
התקשרו 054-4292618 או צרו קשר


טקסטים אחרונים

להגדיל ולהרחיב את העונג וההנאה

אני לא מנסה לצמצם או להעלים את הכאב והסבל בחיים שלי. אני מתמקד בלהגדיל ולהרחיב את העונג, ההנאה, השימחה, הכיף והאהבה שכבר... קרא עוד

העונג הכי גדול שלי

העונג הכי גדול שלי  הוא בלראות  את האהבה, התמימות, היופי, הכוונה והמהות הטובה, שבלב כל קול ודפוס בתוכי, ושבלב כל אדם הנקרה... קרא עוד

האם להשאר או להפרד? האם זה בן\בת הזוג המתאים עבורי?

בשנים הרבות שאני מלווה יחידים וזוגות הגיעו אליי מאות רבות של נשים וגברים ששאלו את עצמם את השאלה הזאת ואני לא חושב שפגשתי אפילו אדם אחד... קרא עוד

צרכים הם בכלל לא מחסור אלא מלאות

צרכים הם לא מחסור במשהו אלא מלאות במשהו. הם לא משהו שאם רק נקבל אותו ממישהו שם בחוץ אז נתמלא. הם משהו שאם נעמיק אל תוך... קרא עוד

מה באמת מאפשר שיחרור רגשי? ולמה לפעמים זה לא קורה?

הרבה אנשים מתבלבלים בין להרגיש באמת לבין רק להיות מודע לרגש. להיות מודע לרגש ולהרגיש אותו באמת זה שני דברים מאוד שונים. לפעמים באים אליי אנשים לפגישות... קרא עוד

רק שלא יראו את המעידות שלי – סיפור על אמפתיה

״איזה אישה מעצבנת, קולנית, לא מתחשבת, לא רגישה ולא אכפתית כלפי האחרים פה״ חשבתי לעצמי, לפני כמה ימים, תוך כדי שחיכיתי לתורי בבית המרקחת, ממהר בטירוף... קרא עוד

קרא עוד מאמרים

סרטונים אחרונים

עדות אישית מקבוצות התראפיה – נוריה דינה לוזינסקי

בוידאו הזה משתפת נוריה, אשר השתתפה ברצף ב3 מחזורים של קבוצות התראפיה השבועיות, בחוויה האישית שלה, במה קורה מבחינתה בקבוצות האלה ומה קיבלה... קרא עוד

כלי פשוט שמאפשר אהבה לכל חלקי הנפש

מוזמנים לצפות בהסבר קצר על כלי פשוט ונפלא שמאפשר בקלות אהבה עצמית לכל החלקים, משחרר ומאחה את הנפש. (צולם בשידור חי... קרא עוד

שני הכלים הכי עוצמתיים שאני מכיר לזוגיות ויחסים בכלל

הנה שני הכלים הכי עוצמתיים והכי משחררים ומקרבים שאני מכיר בזוגיות, ובתכלס גם ביחסים עם עצמי ובתנהלות בעולם הזה... קרא עוד

כיף להיזכר שהכל בתוכי אוהב אותי

מוזמנים לצפות בוידאו הספונטאני הזה שצילמתי מתוך ההתרגשות של אחרי פגישה אישית בה נזכרנו וחווינו בפועל איך הכל כולל הכל בפנים אוהב אותנו, איך כל החלקים... קרא עוד

מפגש מבוא בשידור חי – לקראת סדנת הסופ״ש וקבוצות התראפיה

מוזמנים לצפות בהקלטת השידור החי שהתקיים ב9.10.2017 ובו הסברנו בפירוט על צורת ומהות העבודה בסדנאות המרוכזות ובקבוצות התראפיה השבועיות, למי זה מתאים, מה קורה שם, איך... קרא עוד

הנתיב האוהב להגשמת רצון הלב

מוזמנים לצפות בלייב פייסבוק הקצר הזה שבו חלקתי תובנה קטנה אך גם ממש גדולה מבחינתי שהיא מפתח חשוב למי שמרגיש תקוע עם הגשמה של רצונות או... קרא עוד

צפה בסרטונים נוספים