טיפול זוגי

 

האם אהבה ומשיכה בין בני זוג היא עניין של מזל?
האם זה פשוט ״או שהיא שם או שהיא לא״?
האם זה סוג של קסם שקורה או לא קורה?
האם זה פשוט עניין של התאמה וחיבור שיש אותם או שאין?

פעם האמנתי שזה פשוט ככה, שאין מה לעשות…

אבל המסע הזוגי האישי שלי, השנים בהן ליוויתי בקליניקה אינספור זוגות, וכמובן גם הלימוד וההכרות עם ״תאוריית ההתקשרות״ וגישות טיפול זוגי מבוססות התקשרות, לימדו אותי משהו אחר לחלוטין על טבעה האמיתי של האהבה, וגם של המשיכה והמיניות.

שוב ושוב גיליתי עד כמה שבעצם יש מתחת ומאחורי הכל חוקים מדעיים, ממש ברמה של המוח והביולוגיה שלנו, זאת אומרת כאלה שאפשר לצפות אותם מראש, כאלה שחוזרים על עצמם שוב ושוב, אצל כל הזוגות שאני פוגש.

גיליתי דרך מאוד ברורה, ממש מפת דרכים מסודרת, שאם עובדים איתה אז מצליחים לייצר, שוב ושוב, חיבור וקירבה ואהבה וביטחון בין בני זוג (והורים וילדים, ובכלל במערכות יחסים).

כשלא מבינים את חוקי הטבע האלו, את המפה הזאת, את הדרך הזאת, אז זה נראה כמו קסם, כמו מזל, כמו התאמה וחיבור שקיימים או לא קיימים. אבל כשמבינים אז זה נראה פתאום כמו מדע.

 

המדע של האהבה

עשרות שנים של מחקרים, בהם מחקרי מוח המשתמשים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, הביאו לנו הבנה עמוקה על מערכת ההתקשרות הנמצאת אצלנו (ואצל יונקים בכלל) במוח, כמו גם על מערכות חשובות נוספות.

יש מדע שלם שיודע להסביר היום בצורה אמיתית, איך אנחנו מחווטים ביולוגית להיות בתוך מערכות יחסים, מה גורם לנו להתחבר ולהתקרב ולהפתח ומה גורם לנו להתנתק ולהתרחק ולהסגר.

מרגע שמתחילים להבין את המדע הזה ואת החוקים שלו, הכל הופך כל כך ברור בתוך מערכות יחסים. זה כמו להתעורר ולראות פתאום את ״המטריקס״ שמתחת ומאחורי כל מה שקורה ביחסים.

כשמתחילים לעבוד בפועל, באופן מעשי, על פי החוקים האלה כדי ליצור ולהעמיק את החיבור, את הקירבה והביטחון בין בני זוג (וגם בין הורים וילדים, ובכלל במערכות יחסים) – זה באמת מרגיש ממש כמו פלא, כמו קסם, אבל היופי הוא שזה מדע, כזה שאפשר לשחזר אותו ולהשיג בעזרתו שוב ושוב בדיוק את אותן התוצאות, ביעילות רבה.

 

באיזה אופן זה עשוי להועיל?

המפה הזאת נותנת מענה אמיתי לכל הבעיות והקשיים בתוך מערכות יחסים, כולל גם לכל אלו הקשורים למיניות, למשיכה והעדרה, לספקות, ולכל הלופים המגוונים והאינסופיים בתוך הקשר. תהליך הריפוי הזה לא נעצר רק בתוך מערכת היחסים עצמה, אלא מתרחב גם אל טראומות הילדות והבגרות האישיות והעמוקות ביותר של בני הזוג אם קיימות.

והוא ממשיך ומהדהד גם החוצה גלים של ריפוי וצמיחה, אל כל תחומי החיים. למשל, הוא תורם לבריאות פיזית, ויסות רגש (חרדות, דיכאון, התקפי זעם), הגשמה בחיים, ביטחון עצמי ועוד, המושפעים ישירות מן האפקט המרפא של האהבה והביטחון בתוך הקשר.

עבורי באופן אישי כמטפל, זה פשוט בלתי נתפס לראות את רוחב ועומק הריפוי האישי שעוברים בני זוג בתוך תהליך הטיפול הזוגי (וגם בתהליך המקביל של הורים-ילדים). לפעמים אני מרגיש שטיפול זוגי (או הורה-ילד) מן הסוג המסויים הזה הוא בעצם גם הטיפול הפרטני הכי טוב שאני מכיר.

מדהים עבורי כל כך להבין עד כמה אנחנו, כולנו, זקוקים למערכות יחסים אוהבות קרובות ובטוחות, עד כמה אנחנו סובלים כשזה לא כך, ועד כמה אנחנו נרפאים ומשגשגים כשזה קורה.

 

אני לא טוען שזה תמיד בהכרח תהליך קל פשוט או מיידי

יש מקרים שבהם השינוי מתרחש יחסית בקלות, אך במקרים מסויימים אחרים עומק הפציעות, גם מהילדות וגם מהזוגיות עצמה, עשוי להיות כל כך גדול כך שנדרש תהליך עמוק ומתמשך, ולרגעים גם לא פשוט. אבל בכל מיקרה, גם במקרים קשים – אם באמת מתמידים בו, זה קורה יותר ויותר.

 

אז איך עושים את זה?

בדיוק את זה לומדים בפגישות הטיפול הזוגיות. זה לא רק לימוד של השכל, אלא בעיקר לימוד של הגוף והלב. דרך התנסות בזמן אמת החוזרת על עצמה שוב ושוב במפגשים, משהו בתוכנו מתחיל להפנים זאת ולחזור אט אט אל המנגנונים הבריאים, הטבעיים, הראשוניים שלנו, שפשוט יודעים איך לעשות התקשרות בטוחה. זה פשוט קורה.

 

״התרגול הרוחני״ החשוב ביותר שאני מכיר הוא זוגיות
(וגם הורות… ובכלל – מערכות יחסים)

 

הפגישות הזוגיות מאפשרות:

 • מקום אוהב, כנה, מוגן ובטוח, ולפעמים אפילו מצחיק ומהנה – להפגש בו באמת.
 • מקום בו אפשר סוף סוף לדבר על הדברים הכואבים והמפחידים ביותר בתוך הקשר, אבל באופן כזה שבאמת מקרב ומעמיק את החיבור.
 • מקום שבו לומדים את האומנות ואת המדע של יצירת אהבה, אבל לא אהבה רגעית וחולפת אלא כזאת שנמשכת וגם גדלה יותר ויותר ככל שעובר הזמן.
 • מקום שבו לומדים ליצור ביחד חיבור קרוב ובטוח באמת, כזה שבו יכולות סוף סוף להירגע כל מערכות ההגנה שלנו, כי נהיה בטוח באמת להיות ביחד.
 • מקום בו לומדים איך לקפוץ ראש האחד אל תוך הלב של השניה, או במילים אחרות, לומדים את האומנות של להעיז להיות אפרוחים ביחד.

 

המפגשים משלבים בתוכם את כל הכלים הייחודים של גישת "להקשיב ללב", יחד עם גישות נוספות אותן למדתי כגון:

 • שיטת ״המתנות״ – לריפוי ולהתפתחות מואצת דרך מערכות יחסים
 • השראה עמוקה מתאוריית ההתקשרות ושיטת EFT  של ד״ר סו ג׳ונסון לטיפול זוגי
 • שיטת ״תקשורת מקרבת״ (NVC)
 • שיטת Organic Inteligence מבוססת מדע מערכת העצבים לטיפול בטראומה
 • פסיכותרפיה ממוקדת גוף Core Energetics
 • קונסטלציה משפחתית
 • מיינדפולנס
 • ״העבודה״ של ביירון קייטי לשיחרור מחשבות הגורמות סבל
 • ועוד…

 

טיפול זוגי, עבורי, זאת לא עבודה אלא שליחות אמיתית: פעמים רבות מדובר בדיני נפשות, נשמות, ילדים ומשפחות שלמות שניצלות מגיהנום כשבני זוג מצליחים ליצור חיבור בטוח, וקרוב ואמיתי.

 

לאיזה סוגי מערכות יחסים זה מיועד?

לקליניקה שלי מוזמנים זוגות מכל המינים, הגילאים, המגדרים, הגדרות הזהות, הנטיות המיניות, חילוניים ודתיים, הכל וכולם מוזמנים באהבה.

חשוב לציין שאינני עובד עם זוגות המעוניינים במערכת יחסים פתוחה או פוליאמורית (ללא טיפת ביקורת או שיפוט על סוג מערכות יחסים אלו), אלא אך ורק עם בני זוג המעוניינים ליצור קשר עמוק מחובר ובטוח עם בן הזוג השני ורק איתו.

מדוע? מתוך הניסיון שלי בעבודה עם זוגות, ומשום שאני עובד ברוח התקשרותית (תאוריית ההתקשרות), גיליתי שקשה לי באופן אישי מאוד לעזור לזוגות ליצור חיבור קרוב ובטוח באמת כאשר יש יציאה מהקשר של אחד מבני הזוג.

מתוך הניסיון האישי שלי כמטפל גיליתי, שאני מצליח לעזור בצורה הטובה ביותר לזוגות הבוחרים במערכת יחסים מחוייבת עם בן/ת הזוג, ולכן בחרתי להתמקד במקום בו אני יכול לתרום הכי הרבה.

 

 

מוזמנים לקבוע איתי פגישה ראשונה
על מנת להכיר ולהרגיש ביחד את החיבור

 

רוצים להבין יותר לעומק את הגישה שלי ביחס לזוגיות?

IMG_3122כמה מנושאי המאמרים על זוגיות:

 • על פנטזיות מיניות והעדר משיכה בזוגיות
 • איך פותחים את הלב שנסגר?
 • כנות מלאה – המפתח לזוגיות מאושרת
 • חופש ביחסים – על ההבדל הגדול שבין מחוייבות להתמסרות
 • מדוע באמת עולים ספקות בזוגיות? ומה הפיתרון?
 • למה בן\ת הזוג לא מוכנים ״לעשות עבודה״ עם עצמם? ומה עושים עם זה?
 • בני הזוג לא מספיק יפים, רגישים, מעניינים וכו׳? הנה הסיבה
 • למה חשוב לזכור שמותר תמיד להפרד ואיך זה בעצם דווקא מפתח לזוגיות מאושרת?

 לחצו כאן כדי לקרוא את כל מאמרים שכתבתי בנושא זוגיות!

 

מי אני ומהי ההכשרה שלי?

לחצו כאן כדי לקרוא עליי
IMG_1671

 

 

 

 

 

נתקלם בבעיה טכנית? יש לכם שאלה או בקשה?
פנו אלינו באמצעות אחד מן הערוצים האלו:

 • טלפון – 054-4292618 (במידה ואין מענה נא להשאיר הודעת וואטסאפ ויחזרו אליכם)
 • וואטסאפ – לשליחת הודעה מיידית – לחצו כאן
 • דוא״ל – lehakshivlalev@gmail.com
 

בואו לקבל – את עצמכם. בחזרה.

לתאום טיפול פרטני או זוגי עם עמיחי:

לחצו כאן


טקסטים אחרונים

מדוע ממש לא כדאי להכיל את בני הזוג?

״הכלה״ – היא דבר שמזיק מאוד למערכות יחסים. היא פוגעת בהן מאוד והופכת אותן להרבה פחות בטוחות, והרבה פחות קרובות ואוהבות. אני יודע שזה נשמע מוזר,... קרא עוד

הניתוק הרגשי שלי

ניתוק רגשי. זה אחד הדברים המרכזיים שאני ״עושה״ כשמפחיד לי. אני כותב עם מרכאות כי אני לא עושה את זה במודע או מבחירה, אלא זה פשוט... קרא עוד

מה הקשר בין תחושת ביטחון למשיכה מינית בזוגיות?

"בשביל שתהיה משיכה בזוגיות ארוכה אסור שיהיה בטוח מידי, חייבים קצת מרחק, שירגיש קצת בלתי מושג, שיהיה קצת מסוכן" – האם זאת האמת? (לא!) יודעים מה... קרא עוד

כשעולה צורך ב״חופש״ בתוך הקשר – מה זה אומר?

אני מרגיש שאני זקוק ליותר חופש, יש לי פשוט צורך עמוק כזה בתוך מערכות יחסים, ובכלל בחיים, אני אדם שחופש מאוד חשוב לו… לכן הבנתי שמה... קרא עוד

יחסים: איך אני הופך בזמן אמת ריבים למתנות?

באחד הימים כשהייתי עם משפחתי בחופשת קיץ בזנזיבר שיחקתי עם לאור בן ה4 בבריכה, ואז בת הזוג שלי צופי הגיעה אלינו מרחוק עם שתי כוסות מיץ... קרא עוד

על האפשרות של יחסים ללא כפיה וללא אלימות

השעה כבר ממש מאוחרת, אבל לאור בן ה3.5 ממש לא רוצה ללכת למקלחת אלא רוצה להמשיך לשחק איתי. אני גם רוצה לשחק איתו, אבל מודאג מהאפשרות... קרא עוד

קרא עוד מאמרים

סרטונים אחרונים

מהי פציעה נפשית במובן העמוק, ומהו הריפוי?

מהי בעצם פציעה נפשית במובן העמוק? האם היא האירוע שקרה לנו או מה שקרה לנו בעקבות כך? ומהו בעצם הריפוי במובן העמוק? אני רוצה לשתף פה... קרא עוד

שיעור מבוא: שיטת ״תקשורת מתנות״ – לריפוי ולהתפתחות מואצת דרך מערכות יחסים

  צפו בהקלטת שיעור המבוא ללימוד יסודות שיטת ״תקשורת מתנות״ – לריפוי ולהתפתחות מואמצת דרך מערכות יחסים. המפגש הוקלט בתאריך 5.12.2022 מול קהל חי. שימו לב:... קרא עוד

יסודות שיטת ״דרך הנעים״ – שיעור מבוא

  בשיעור מבוא זה תלמדו את יסודות שיטת ״דרך הנעים״, את עקרונות הבסיס ואת הכלים הראשוניים החשובים.   פידבקים מאנשים שכבר צפו בשיעור המבוא: היה מרתק... קרא עוד

הכל מקרב אותי אליי – המתנות שבתלונות

מוזמנים להאזין לשיחה המרתקת הזאת בפודקאסט ״שיחות על הדרך״, בה ראיינה אותי איילת השחר אסטרייכר על עבודה מסוג חדש עם ביקורת ותלונות בתוך מערכות יחסים, על... קרא עוד

הדיכאון הוא בעצם חבר

מוזמנים להאזין לפודאסט המקסים של הדר זבולוני שנקרא ״בצירי הדרך – התמודדות עם דיכאון אחרי לידה״. הדר ראיינה אותי על חווית הדיכאון הקשה והאישית שלי ועל... קרא עוד

הריפוי הקליל של ״דרך הנעים״

אנחנו חיים בעולם שמקדש עשייה, הצלחות והישגים. עולם שמייצר מרדף שבקלות יכול להרחיק אותנו מהשקט וריפוי שלנו. לפעמים אפילו הנסיון שלנו לרפא את עצמנו הופך להיות... קרא עוד

צפה בסרטונים נוספים